SKI POZDĚCHOV
v provozu
Zobrazit na:

Informace z lyžařských areálů

Provozovatelé lyžařských středisek už dokončují přípravy na sezonu. Testují rolby. Sněžná děla chrlí vodu a vleky procházejí posledními revizemi. Okurková sezóna pomale končí. Zima je tu co nevidět.

Milovníky zimních sportů jistě potěší fakt, že téměř žádné lyžařské středisko nezdražuje. Pokud však náhodou ano, je to jen o pár desítek korun. Meteorologům si sice v dlouhodobých předpovědích věřit příliš nedá, ale to, co předpovídají, vypadá prozatím velice slibně. Zima má být chladná a sněhu má být dostatek. Milovníci zimních sportů jásejte, vypadá to, že nás čeká další skvělá sezóna. Jak ale vybrat to spráné lyžařské středisko? V České republice je jich téměř 300.

Pokud se budete rozhodovat na poslední chvíli, je dobré zjistit, jaké sněhové podmínky jsou ve Vámi vytipovaném středisku. V médiích je informací dost, některé ale nejsou příliš přesné. První možností je pořad Panorama. Pokud chcete informace, můžete koukat, ale tato rychlost není zrovna rychlá. Musíte hodinu sledovat televizní obrazovku a pokud náhodou jen na chvíli přestanete dávat pozor, může se stát, že zrovna v tuto chvíli se na obrazovce objeví Vaše středisko a vy jej prošvihnete! Střediska navíc musí platit desetiticíce, aby byla v tomto pořadu zahrnuta. Mimochodem, kdo to asi zaplatí v ceně permanentek?

Rychlejší možností je Internet. Webů se zimním zpravodajstvím existuje mnoho. Pokud ale chcete opravdu dobré informace, máte v podstatě jen 2 možnosti. Ten první - holidayinfo.cz je v podstatě internetová verze pořadu Panorama, ale obsahuje o pár středisek více. Přehlednost tohoto webu ale poněkud pokulhává. Ten druhý je podle mě o něco lepší. Mluvím o portálu www.ceske-sjezdovky.cz, na kterém najdete více než 260 lyžařských středisek. Od těch největších po malé louky s jedním vlekem. Web je podle mého názoru také o dost přehlednější a informací je na něm celkově víc. Jen mě udivuje, že existuje stále ještě hodně lyžařů, kteří netno portál ještě neznají.

Poslední možností je návštěva přímo oficiálních stránek areálů. Weby těch velkých jsou přímo přeplněné informacemi, které naprostá většina lidí vůbec znát nepotřebuje. Kameru, aktuální teplotu, přehled vleků a sjezdovek v provozu a další důležité věci zde mnohdy musíte hledat i několik minut. Ale světlé výjimky samozřejmě existují, není jich však mnoho. O webech malých areálů se zmiňovat raději příliš nebudu, naprosto otřesná je téměř polovina z nich. Informace musíte umět hledat. Doufám, že Vám můj článek pomohl a pomůže najít takový areál, který splní Vaše očekávání.

WEBKAMERA

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Pátek 3.2.
husté sněžení
-2°C
0°C
Sobota
4.2.2023
částečně oblačno
-5°C
-7°C
Neděle
5.2.2023
částečně oblačno
-5°C
-13°C
Pondělí
6.2.2023
částečně oblačno
-7°C
-10°C