SKI POZDĚCHOV
mimo provoz
Zobrazit na:

Česká lyžařská střediska si nevedou špatně

Zima přichází mílovými kroky. Je čas začít vybírat zimní dovolenou. Kam ale v zimě vyrazit? Možností je hodně, ale i tady rozhodují především finance. Mají však zahraniční střediska nad těmi našemi opravdu navrch?

Malý neupravený svah, jeden pomalý vlek s motorem snad ze starého mixéru a neochotná obsluha - to byla ještě nedávno typická ukázka českého lyžování. Lyžování v Alpách oproti tomu nabízelo zcela jiný zážitek. Česká střediska jsou ale také rok od roku lepší. K velkým investicím české provozovatele donutila přdevším obrovská zahraniční konkurence. Jízdné na vleky v okolí se většinou sjednotilo, postavili se nové lanovky a na většině míst také systémy umělého zasněžování. Obvykle však chybí komplexní služby. Během lyžování ve většině areálů nemůžete příliš počítat s možností kvalitního občerstvení. Bufet sice na většině míst najdete, pokud však nemáte rádi mikrovlnkové speciality, raději si vemte nějaké občerstvení s sebou do baťůžku. Jídlo v bufetu má obvykle ještě jednu nevýhodu, budete muset mrznout venku. Vyhřívané přístřešky v Česku příliš často nenajdete.

Česká střediska se zlepšují, konkurovat těm zahraničním ale stále ještě příliš nemohou. Naneště vyjímek, které by to dokázali vyvrátit v ČR není příliš mnoho. Alpská střediska mají nedostatky někde jinde. Největší problémem lyžování v zahraničí je především cena. Nehledě na ceny občerstvení na svahu. Polévku či pivko pod 150 Kč zde nehledejte. Dlouhá cesta také nemusí být každému příjemná. Doporučujeme využít autobus cestovní kanceláře.

Pokud se rozhodnete pro Česko, výběr je jednoduchý, informací je všude dost. Cizina nabízí hned několik potenciálních destinací, ale pokud chcete zůstat v rozumných finančních mezích, zůstanou možnosti pouze dvě. Rakousko a Francie. Ve Francii je ubytování výrazně levnější, díky rozsáhlým ubytovacím komplexům. Doprava se však prodraží. Rakouské areály jsou dražší, ale blíž. Pro kratší dovolenou je tato volba tedy asi lepší.

WEBKAMERA

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Čtvrtek 1.6.
částečně oblačno
20°C
17°C
Pátek
2.6.2023
částečně oblačno
19°C
10°C
Sobota
3.6.2023
jasno
17°C
8°C
Neděle
4.6.2023
jasno
19°C
9°C