SKI POZDĚCHOV
mimo provoz
Zobrazit na:

Dovolená na Třeboňsku

Třeboňsko je výjimečnou krajinou, velice rozmanitou a bohatou na zážitky z turistiky, nebo z cyklistických výletů. Je doslova ideálním místem pro trávení dovolené, nebo víkendové pobyty, ať už se ubytujete v hotelu, v penzionu, nebo třeba jen v kempu pod stanem. Je to svět rozlehlých lesů, poklidných, malebných vesniček, prosluněných luk a staletých rybníků. Třeboňsko se může pochlubit i mnoha historickými skvosty a jelikož je reliéf jeho terénu víceméně rovinatý, přijdou si zde na své i nenároční turisté, cyklisté, nebo rodiny s dětmi.

Z památek bychom mohli jmenovat pochopitelně město Třeboň, které se pyšní skvostným zámkem s přilehlým parkem, historickými objekty a radnicí v centru města, pivovarem Regent, Schwarzenberskou hrobkou u rybníka Svět, moderními Bertinými lázněmi a prostornými lázněmi Aurora s rozsáhlým lesoparkem. Kdo již krásy Třeboně poodhalil, jistě se do těchto míst bude rád navracet, a třeba možná i na podzim nebo na jaře. Z okolí města Třeboně by mohlo být zajímavým tipem na výlet vesnické muzeum v Kojákovicích, loutkářské muzeum v obci Záluží, pohraniční skanzen u Borovan, nebo třeba pěkný, rekonstruovaný zámek ve Stráži nad Nežárkou.

Třeboňsko je doslova protkáno mnoha turistickými a cyklistickými trasami a naučnými stezkami. Velmi známá a vyhlášená naučná stezka se jmenuje Cesta kolem Světa a je to vlastně pěší trasa podél rybníka Svět, dalšími zajímavými stezkami jsou Rožmberk a Okolo Třeboně. Poslední dvě jmenované naučné stezky Vás nasměrují k největšímu českému rybníku s názvem Rožmberk a k přilehlému rybníku Vítek – jejich krásu si rozhodně nenechte ujít. Velmi působivou naučnou stezkou je i Červené blato, což je rašeliniště, nedaleko Suchdola nad Lužnicí. Do malebné třeboňské krajiny často putují i vodáci. Řeka Lužnice je jednou z nejkrásnějších našich řek, její horní tok tvoří víceméně jemný písek, který se tu také v minulosti těžil v pískových lomech. Lužnice je vhodná i pro začátečníky, zvláště za nižšího stavu vody v letních měsících. Na Třeboňsku je v provozu i mnoho kempů a přírodních koupališť, například pláž Ostende u rybníka Svět, rybník Hejtman v Chlumu u Třeboně, nebo Staňkovský rybník.

Milovníkům přírody, turistům a cyklistům můžeme doporučit tyto následující trasy: Jednu z nejzajímavějších cest podél hrází rybníků Nadějské rybniční soustavy, která začíná ve Veselí nad Lužnicí, a která končí v obci Lužnice, potažmo u rybníka Rožmberk, nebo v Třeboni. Další putování s batohem na zádech nebo na kole byste mohli podniknout po červené značce z Chlumu u Třeboně podél rybniční soustavy až do obce Stříbřec a do Stráže nad Nežárkou. Působivá trasa na výlet vede z obce Lásenice, pokračuje do Stráže nad Nežárkou a do zámku Jemčina. A ten, kdo má zájem, může pak pokračovat podél Nežárky po zelené značce až do Veselí nad Lužnicí. Třeboňsko má každému z nás rozhodně co nabídnout a až se sem vydáte, budete jistě velmi mile překvapeni.

WEBKAMERA

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Čtvrtek 1.6.
částečně oblačno
20°C
17°C
Pátek
2.6.2023
částečně oblačno
19°C
10°C
Sobota
3.6.2023
jasno
17°C
8°C
Neděle
4.6.2023
jasno
19°C
9°C